Zábava, vtipy, srandičky ...

Ruského hasiče, který je na návštěvě u hasičů v Čechách, se u skleničky vodky ptají: "Je to pravda, vy tam máte až -60° mrazy?" "To je blbost, máme tam tak -24°C, vloni byl největší mráz a to bylo -26°C." "Ale vždyť ve zprávách pořád ukazují ty zasněžené stromy..." "Jo vy myslíte venku!"

Povídají si dva kluci o svých pradědečcích. První říká: Můj pradědeček měl na uniformě našitý obrázek oheň a vědro, takže byl asi hasič. Druhý říká: Můj pradědeček měl na uniformě našité dva blesky, to byl asi elektrikář.

"Už to nezkoušej, ta sirka hořet nebude." "To je zvláštní, předtím hořela!" Pepa Kouřil,mohutně posilněn alkoholem, přistoupil na požadavek dělat Mikuláše. V jednom z bytů vysloví těžce naučenou větu: "No,Pepíčku,tak co by sis přál?" "Červené hasičské auto s modrým majákem a sirénou!" "Pro Mikuláše žádný žádný problém!" řekl rozšafně,škrtl sirkou a podpálil obývák.

Byli jste už na Štrbském plese? Ne, my chodíme jen na hasičský.

Začala hořet policejní stanice. Policajti museli před ohněm utéci až na střechu. Když přijeli hasiči, roztáhli plachtu a policajti začali po jednom skákat. Ale vždycky, když policajt skočil, tak hasiči s plachtou uhnuli, a děsně se smáli, když se policajt dole rozmázl. Až přišel na řadu poslední - náčelník. Ten tušil podraz, tak vytáhl pistoli, namířil na hasiče a povídá: "Mně se vám nepodaří oblafnout! Ruce vzhůru, plachtu na zem a všichni tři kroky dozadu!"

Telefonuje pán hasičům: "Rychle, okamžitě přijeďte k nám, u nás hořííííí!" "Dobře pane, jak se k vám dostaneme?" "Ježíš, to už nemáte ty velký červený auta..?!?"

Ptá se paní učitelka dětí: Děti, víte, kdo je to hrdina? Hlásí se Evička: No, můj tatínek jednou zachránil topícího se chlapce. Paní učitelka: No, ano, to je odvážné. Ale hrdina, ten pravý hrdina, ví to snad někdo? Hlásí se Karolínka: Můj tatínek je hasič a nedávno zachránil několik lidí z hořícího domu. Paní učitelka: To možná také ještě není ono. Ví snad někdo něco lepšího? Hlásí se Pepíček: To můj dědeček bojoval za války na Dukle! Paní učitelka: No to je ono, to je ten pravý hrdina! A jak se dědeček jmenoval, Pepíčku? Pepíček: Sturmbannfuehrer Schnittke, paní učitelko.

Jde chlapík po ulici a vidí malého Pepíčka v hasičské přilbě, jak sedí na červeně natřené káře, na které má červený sud. Ta kárka je pomalinku tažena velikým psem. Chlapík se podívá lépe a vidí, jak Pepíček drží v ruce jako otěže provázek, a ten je uvázaný okolo kulek toho psa. "Kdybys tomu psovi ten provázek uvázal kolem krku, běžel by určitě rychleji," povídá chlapík. Pepíček se na něj podívá a povídá: "No jo, ale to bych potom neměl sirénu!"

V hasičské zbrojnici dělali inventuru. Komisi se nezdála výška jednoho žebříku, a tak chtěla po skladníkovi, aby ho přeměřil. "Ale jak to mám udělat?" "No, položte ho na zem a změřte!" "Ale když ho položím na zem, tak změřím jeho délku, a vy chcete jeho výšku!"

Mladý zájemce o vstup do hasičského sboru se ptá zkušeného hasiče. "Co se dělá, když v bytě uniká plyn?" "Nesmí se rozsvěcet, potom se otevře okno a zjistí místo úniku." "A když v tom bytě již světlo svítí, okna tu nejsou a zdroj úniku se nedá najít?" "Pak je potřeba utéci." "A do pr...., tak co tu ještě děláme?"

"Ty Pepo,představ si,včera u zásahu jsem spadl ze žebříku." "Fakt? A nestalo se ti nic?" "Naštěstí nic.Ty Pepo,představ si,včera u zásahu jsem spadl ze žebříku."

Jak dopadl hasič u zkoušky? Vyhořel.

Důležitá spojení

150 - HASIČI
155 - ZÁCHRANNÁ SLUŽBA
158 - POLICIE
156 - MĚSTSKÁ POLICIE
112 - TÍSŇOVÁ LINKA

www.pozdatinskalavka.cz
www.pozdatin.cz
www.hasici-vysocina.cz
www.hasici-jaromerice.cz

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.